Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Dom Rodzinny Jana Pawła II z wystawą plenerową na krakowskim Rynku Głównym

wystawa plenerowa

18 lipca o godz. 9.30 na krakowskim Rynku, tuż przy kościele św. Wojciecha, została zaprezentowana plenerowa wystawa Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Krakowa, dyrekcja Muzeum oraz zaproszeni goście.

Otwarcie wystawy zbiegło się w czasie z rocznicą rozpoczęcia w Muzeum ŚDM Kraków 2016, kiedy w ciągu dwóch tygodni rodzinny dom Jana Pawła II odwiedziło ponad 50 tysięcy osób z więcej niż 100 krajów.

Wystawa wpisująca się w program obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, przez pryzmat fotografii prezentujących ekspozycję Muzeum, przypomina postać Papieża Polaka, jego dziedzictwo oraz miejsca związane z Nim nierozerwalnie. Są to przede wszystkim Wadowice, gdzie jak mówił wszystko się zaczęło, a także Kraków, gdzie mieszkał i pracował 40 lat i o którym pisał: Kraków (…) uważałem i nadal uważam za moje miasto. Dawna stolica Polski, (…), jest – obok Wadowic – miastem mojej młodości. Tutaj, w Krakowie, spędziłem większość lat mojego życia.

Wystawa jest też zachętą do odkrywania śladów św. Jana Pawła II w Małopolsce.

Na Rynku Głównym wystawa będzie prezentowana do 31 lipca, później będzie można oglądać ją w innych miejscach Krakowa, m.in. na Placu Szczepańskim czy na Plantach.

Magdalena Klaja