Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Prezentacja wystawy „Urodziłem się w Wadowicach” w Zakopanem

urodzilem sie w wadowicach

W tym roku przypada 20. rocznica wizyty Jana Pawła II na Podhalu. Jest to wielkie święto dla wszystkich Górali, którzy z tej okazji przygotowali wiele interesujących wydarzeń, które potrwają do 10 czerwca.

Z tej też okazji nasza wystawa „Urodziłem się w Wadowicach” będzie przez dwa miesiące prezentowana w zakopiańskiej Księżówce. 5 czerwca odbył się wernisaż, który zgromadził wielu znakomitych gości, m.in. biskupa Artura Mizińskiego – Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski  ks. Pawła Rytela-Andrianika – Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, p. Wiktora Łukaszczyka – Wiceburmistrza Zakopanego, senatora Franciszka Bachledę-Księdzularza, Starostę Tatrzańskiego Piotra Bąka, prof. Andrzeja Drzycimskiego oraz przedstawicieli instytucji kultury.
Wystawa przygotowana przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach znalazła się w Zakopanem dzięki staraniom Urzędu Miasta we współpracy z Zakopiańskim Centrum Kultury i Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.

Wystawę będzie można oglądać od 5 czerwca o 31 lipca br. we wtorki, czwartki i soboty od 10.00 do 16.00 w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym Księżówka przy al. Przewodników Tatrzańskich 2.

Wystawa „Urodziłem się w Wadowicach” powstała jako część przygotowań do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Po raz pierwszy zaprezentowano ją w grudniu 2016 roku w Sanktuarium Bożego MIłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W czasie tamtej prezentacji, dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka mówił:
„By przybliżyć atmosferę rodzinnego domu Jana Pawła II wspólnie z Barbarą i Jarosławem Kłaputami – twórcami ekspozycji stałej Muzeum – przygotowaliśmy wystawę Urodziłem się w Wadowicach, która ma na celu zabranie zwiedzających w swoistą podróż w czasie skupiając się na wadowickim okresie życia przyszłego Papieża. Planujemy pokazać tę wystawę w miejscach bliskich sercu Jana Pawła II, dlatego pierwszym punktem na mapie prezentacji będzie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, skąd wystawa na kolejne cztery lata wyruszy do sanktuariów Europy i świata, by w 2020 wrócić do Wadowic.
Mam nadzieję, że ciepło rodzinnego domu Wojtyłów odzwierciedlone na archiwalnych fotografiach i poprzez wyjątkowe eksponaty, stanie się udziałem każdego, kto wejdzie w jego progi.”
wystawa_zakopane1 wystawa_zakopane2 wystawa_zakopane3

Magdalena Klaja