Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Ambasador Panamy złoży ziemię w domu rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach

panama

18 maja br., w dniu 97. urodzin św. Jana Pawła II, dom rodzinny Papieża Polaka w Wadowicach odwiedził J.E. Enrique Antonio Zarak Ambasador Republiki Panamy w Polsce. Dyplomata w imieniu Prezydenta Panamy przekazał Muzeum ziemię z Panama City, gdzie Jan Paweł II był z pielgrzymką 5 marca 1983 roku oraz zdjęcie Papieża z tej wizyty.

Wizyta Ambasadora Panamy była kolejnym nawiedzeniem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świetego Jana Pawła II w Wadowicach przez przedstawicieli tego państwa: w lipcu 2016 roku w czasie Światowych Dni Młodzieży, Muzeum gościło prezydenta Panamy Juana Carlosa Varelę w towarzystwie Pierwszej Damy oraz pani wiceprezydent, a także tamtejszego kardynała José Luis Lacunza Maestrojuana oraz biskupów: abp José Domingo Ulloa Mendieta i bp Manuel Ochogavia Barahona, a także Victora Chana, członka komitetu, który będzie odpowiadać za przygotowanie ŚDM w 2019.

Oprócz ziemi z Panamy, tego dnia w specjalnej gablocie zostały złożone kapsuły z ziemią z Angoli, Argentyny, Armenii, Boliwii i Hiszpanii.

Ziemia trafiła do strefy „A domem stał się świat”, gdzie można zobaczyć pamiątki związane z podróżami apostolskimi Jana Pawła II. Najczęściej są to otrzymywane przez niego podarunki, np. makatka z modlitwą Ojcze nasz w języku Inuitów (rdzenna ludność obszarów arktycznych), hebanowe popiersie Chrystusa pochodzące z Konga, czy okolicznościowe wydawnictwa – m.in. komiks Marvela z 1982, którego bohaterem jest Papież z Wadowic.

Szczególnym rodzajem pamiątek związanych z podróżami apostolskimi Ojca Świętego jest ziemia przywożona do Muzeum z miejsc, które odwiedził. Pod szklaną podłogą umieszczono prawie 90 kapsuł z ziemią – ich liczba sukcesywnie wzrasta, gdyż Muzeum wciąż odbiera ziemię z kolejnych krajów.

Całą boczną ścianę pokrywa piętnastometrowy multimedialny ekran, który pozwala obejrzeć zdjęcia i przeczytać fragmenty przemówień Ojca Świętego ze 104 podróży apostolskich.

Ostatnim punktem tego pielgrzymiego szlaku jest szklana ścianka z obrazkiem Jezusa Miłosiernego i napisem Bądźcie Apostołami Bożego Miłosierdzia oraz tekst Aktu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu z 17 sierpnia 2002 roku.

 

panama panama panama panama panama panama 8

Magdalena Klaja