Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Nuncjusz apostolski w Polsce z wizytą w domu rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach

nuncjusz apostolski

15 maja br. na zaproszenie Dyrektora Muzeum i Proboszcza Bazyliki Ofiarowania NMP do Wadowic przybył abp Salvatore Pennacchio – Nuncjusz Apostolski w Polsce. To pierwsza wizyta Arcybiskupa w papieskim mieście jako Nuncjusza w Polsce – w 2009 roku był tu w 10. rocznicę święceń biskupich, których udzielił mu Jan Paweł II.

Na zakończenie zwiedzania Arcybiskup wpisał się do Księgi Pamiątkowej:

„Z wielkim wzruszeniem odwiedzam dzisiaj Muzeum mojego wielkiego Ojca duchownego, Świętego Jana Pawła II, który wyświęcił mnie na biskupa w Bazylice Św. Piotra, w Uroczystość Objawienia Pańskiego w 1999 roku, a następnie wysłał mnie jako Nuncjusza Apostolskiego do Rwandy. Z wdzięcznością noszę w moim herbie słowa, które wypowiedział podczas Mszy Świętej na początek pontyfikatu: ‚Nie lękajcie się…’”.

Nuncjusz podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Muzeum i którzy troszczą się na co dzień o przekazywanie dziedzictwa św. Papieża z Wadowic.

Po zwiedzaniu Muzeum, abp Salvatore Pennacchio udał się z wizytą do wadowickiego klasztoru karmelitów bosych, a o 12.00 rozpoczął mszę św. w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Arcybiskup Salvatore Pennacchio funkcję Nuncjusza Apostolskiego pełni od 1998 roku. Pracował w Rwandzie, Tajlandii, Singapurze, Kambodży, Indiach i Nepalu. 6 sierpnia 2016 został mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Polsce. W czasie przywitania na lotnisku w Warszawie wypowiedział znamienne słowa: „Przybywam ze wschodu, z ziemi Matki Teresy z Kalkuty, (…), do ziemi świętego papieża Jana Pawła”.

nuncjusz apostolskinuncjusz apostolskinuncjusz apostolskinuncjusz apostolskinuncjusz apostolskinuncjusz apostolski

Magdalena Klaja