Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Kardynał Stanisław Ryłko objął urząd archiprezbitera bazyliki Matki Bożej Większej

Ks. kardynał Stanisław Ryłko

fot. PAP/Jacek Bednarczyk

2 lutego br., w Święto Ofiarowania Pańskiego, odbył się ingres kard. Stanisława Ryłki do papieskiej bazyliki Matki Bożej Większej (Santa Maria Maggiore) w Rzymie. Papież Franciszek mianował kard. Ryłkę archiprezbiterem tej wyjątkowej świątyni 28 grudnia 2016 roku.

Kardynał Ryłko jest wielkim przyjacielem Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach i przewodniczącym Rady Muzeum. Przez trzynaście lat (2003-2016), Kardynał pełnił funkcję przewodniczącego, istniejącej do 2016 roku, Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Bazylika Santa Maria Maggiore (Matki Bożej Większa), zwana też Bazyliką Matki Bożej Śnieżnej, jest położona na wzgórzu Eskwilin w miejscu, gdzie w czasach antycznych stała świątynia poświęcona bogini Junonie – opiekunce szczęśliwych narodzin. Jest jedną z czterech Bazylik patriarchalnych, najważniejszym miejscem kultu maryjnego w Rzymie oraz największą świątynią spośród osiemdziesięciu rzymskich świątyń poświęconych Matce Bożej. W świątyni znajduje się ikona z wizerunkiem Maryi znana jako Matka Boża Śnieżna.

Urząd archiprezbitera Bazyliki źródłowo poświadczony jest od XII wieku.