Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Choinka od Górali w Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach

Choinka_od_gorali

14 grudnia br. w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odbyło się kolejne już spotkanie w ramach projektu Choinka z Lolkiem. Świąteczne drzewko, podobnie jak w zeszłym roku, przywieźli Górale, co jest symboliczną kontynuacją tradycji przywożenia choinki Papieżowi przez mieszkańców Podhala.

Do wspólnego dekorowania świątecznego drzewka Muzeum zaprosiło dzieci z Zakopanego oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach. Na to radosne spotkanie dzieci przygotowały świąteczne ozdoby, które zawisły na choince. Nie zabrakło też kolędowania przy dźwiękach kapeli Zespołu Giewont i przypomnienia o rodzinnych Świętach przeżywanych przez Wojtyłów w ich wadowickim mieszkaniu.

Choinkę z terenu Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie do papieskiego domu przywiozła liczna delegacja Górali na czele ze starostą i wicestarostą tatrzańskim, burmistrzem Zakopanego oraz prezesem Wspólnoty Leśnej. Do Muzeum przybyli także przedstawiciele Związku Podhalan Oddziału w Zakopanem i reprezentanci Urzędu Miasta Zakopane. Przekazaniu choinki towarzyszyła rodzinna atmosfera, o którą zadbał Zespół i kapela Giewont.