Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Pierwsza Dama z wizytą w domu rodzinnym Jana Pawła II

Agata_duda_w_muzeum_domjp2

15 października br., w przeddzień 38. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Następcę Świętego Piotra, gościliśmy w naszym Muzeum Pierwszą Damę – panią Agatę Kornhauser-Dudę. Pani Prezydentowa nie kryła wzruszenia, a w sali poświęconej wydarzeniom października 1978 roku złożyła piękne kwiaty.

Okazją do wizyty w Wadowicach była 150. rocznica powstania I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity. To właśnie w tej szkole – wtedy Państwowym Gimnazjum im. Marcina Wadowity – w latach 1930 – 38 kształcił się Karol Wojtyła. W uroczystościach rocznicowych, oprócz Pierwszej Damy, która odczytała list od Prezydenta Andrzeja Dudy, wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, byli nauczyciele, a także wielu absolwentów, m.in. Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek, znany aktor Mikołaj Grabowski czy ostatni żyjący kolega św. Jana Pawła II z klasy maturalnej – Eugeniusz Mróz. Obecna była także Halina Królikiewicz – Kwiatkowska, której ojciec Jan Królikiewicz był dyrektorem Gimnazjum w okresie międzywojennym.