Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Najlepszy miesiąc w historii muzeum

55,5 tys. osób z kilkudziesięciu krajów odwiedziło w lipcu Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Pod względem frekwencji był to najlepszy miesiąc w historii muzeum. Z tej liczby 37 tys. zwiedzających przybyło w drugiej połowie miesiąca, czyli w czasie Światowych Dni Młodzieży oraz w tygodniu poprzedzającym to wydarzenie.

Najwięcej osób przybyło w dniach bezpośrednio poprzedzających sobotnie czuwanie z papieżem Franciszkiem w Brzegach – 4,4 tys. we czwartek i 4,7 tys. w piątek. Najliczniejsze grupy przybyły tradycyjnie z USA, Francji, Italii i Hiszpanii, Portugalii, Brazylii i Filipin, ale wyjątkowo liczne – także z Australii, Kanady i Hongkongu. Odnotowano także grupy z najdalszych zakątków świata, jak Wyspy Cooka czy Wallis i Futuna, a także z Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oddzielnie trzeba zauważyć kilka grup z Panamy z prezydentem i kilkoma biskupami z tego kraju.

Aby w maksymalnym stopniu sprostać zapotrzebowaniu w tym czasie w muzeum wydłużono godziny otwarcia wystawy stałej i dopuszczono do zwiedzania liczniejsze niż normalnie grupy odwiedzających. Goście przemieszczają się samodzielnie, posługując się specjalnie przygotowanymi „przewodnikami do samodzielnego zwiedzania” wliczonymi w cenę biletu. W poruszaniu się po muzeum pomagają przewodnicy i wolontariusze rozstawieni w newralgicznych miejscach wystawy. (mj)