Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Ziemia ze wszystkich kontynentów w domu rodzinnym Jana Pawła II

Ziemia z dwudziestu sześciu miejsc, które odwiedził Jan Paweł II podczas swych podróży apostolskich po świecie została w poniedziałkowe południe (25 lipca br.) umieszczona na wystawie w Jego domu rodzinnym w Wadowicach.

Jest to swoista forma aktywnego udziału zwiedzających w tworzeniu wystawy. Przybywając do Domu Rodzinnego Jana Pawła II niektórzy przywożą niewielkie ilości ziemi, które po dezynfekcji sukcesywnie umieszczane są na ekspozycji w strefie poświęconej podróżom apostolskim Papieża Polaka. Nie da się tego robić zbyt często, bo kasety z ziemią wkładane są pod umieszczone w podłodze potężne szyby ważące po 150 kg. Do tej pory nasze Muzeum zgromadziło ziemię z 58 miejsc, do których pielgrzymował Jan Paweł II, 25 lipca dołożona została ziemia m.in. z Brazylii, Chile, Gabonu, Libanu, Azerbejdżanu, Madagaskaru, Senegalu, Argentyny, Kanady, Słowenii czy Szwajcarii.