Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

„Pamiątki cierpienia Jana Pawła II” – nowa publikacja naszego Muzeum

25 lipca br. odbyła się prezentacja książki „Pamiątki cierpienia Jana Pawła II”, której autorem jest dr Franco Bucarelli włoski pisarz i watykanista, od pół wieku uważny obserwator życia Stolicy Apostolskiej, dla którego Polska jest drugą ojczyzną. Przez wiele lat bardzo oddany był Janowi Pawłowi II inicjatorowi Światowych Dni Młodzieży. W swej długiej karierze miał możliwość rozmawiania z sześcioma papieżami.

Pamiątki cierpienia Jana Pawła II, które swoim Słowem wstępnym opatrzył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, to już siódma książka Franco Bucarellego ukazująca się na polskim rynku wydawniczym. To jest też druga pozycja książkowa (pomijając przewodniki po wystawie i albumy) wydana przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Wydana wspólnie tym razem z krakowskim Wydawnictwem AA. W jedenastu rozdziałach Autor wraca do zamachu na Jana Pawła II, by pogłębić niektóre wątki tej tajemniczej i coraz bardziej zapominanej historii. Pretekstem są skuteczne starania, jakie podjął w Rzymie dla odszukania kilku przedmiotów o wielkim znaczeniu dla historii życia św. Jana Pawła II – wyposażenia pokoju szpitalnego z polikliniki Gemelli, pistoletu, z którego do Papieża strzelał Ali Agca i garnituru żandarma, który pełnił wtedy służbę na placu św. Piotra.

Autor książki pokazuje, że nie same tylko przedmioty mają swą ciekawą historię, ale także proces ich pozyskiwania dla muzeum może być pasjonującą przygodą dla wytrawnego dziennikarza. Poniedziałkowa prezentacja była światową premierą większości tekstów składających się na Pamiątki cierpienia Jana Pawła II. W zasadniczej części teksty te powstały na zamówienie Muzeum.

Autorem przekładu na język polski jest jezuita, o. Bogusław Steczek z Krakowa.

Wszystkie przedmioty opisane w książce Franco Bucarellego można oglądać w wadowickim Muzeum. Pistolet i garnitur w strefie: Przebaczam zamachowcy na ekspozycji przy pl. Jana Pawła II 2. A wokół łóżka z wyposażeniem pokoju szpitalnego z Polikliniki Gemelli Muzeum przygotowało oddzielną wystawę czasową zatytułowaną Cierpienie ma sens ulokowaną w dawnej Sali Domu Katolickiego przy pl. Jana Pawła II 1.