Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

„Pamiątki cierpienia Jana Pawła II” – prezentacja nowej książki Franco Bucarellego

portret jana pawła ii

Już w najbliższy poniedziałek, 25 lipca br., o godz. 11.00 w sali przy Pl. Jana Pawła II 1  w Wadowicach nasze Muzeum zaprasza na prezentację nowej  książki Franco Bucarellego pt. „Pamiątki cierpienia Jana Pawła II”.  Będzie to doskonała okazja do spotkania z tym znanym watykanistą, który od dziesięcioleci pochyla się nad sprawami Stolicy Apostolskiej.

Po konferencji odbędzie się umieszczenie na ekspozycji stałej kapsuł z ziemią z różnych krajów świata, które Jan Paweł II odwiedzał podczas swych podróży zagranicznych, a które dotarły do Muzeum w ostatnich miesiącach. Do tej pory w strefie Muzeum poświęconej podróżom apostolskim Papieża Polaka zgromadzono ziemię z 58 miejsc. 25 lipca dołożonych zostanie 26 kapsuł, a w nich ziemia m.in. z Brazylii, Chile, Gabonu, Libanu, Azerbejdżanu, Madagaskaru, Senegalu, Argentyny, Kanady, Słowenii czy Szwajcarii.

„Pamiątki cierpienia Jana Pawła II” to siódma książka włoskiego watykanisty ukazująca się na polskim rynku. Autor wraca w niej do zamachu na Jana Pawła II, by pogłębić niektóre wątki tej tajemniczej i coraz bardziej zapominanej historii. Pretekstem są skuteczne starania, jakie podjął w Rzymie dla odszukania kilku przedmiotów o wielkim znaczeniu dla historii życia św. Jana Pawła II – wyposażenia pokoju szpitalnego z polikliniki Gemelli, pistoletu, z którego do Papieża strzelał Ali Agca i garnituru żandarma, który pełnił wtedy służbę na placu św. Piotra (wszystkie te eksponaty można obejrzeć w Muzeum).