Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Eugeniusz Mróz w naszym Muzeum

Pod koniec czerwca nasze Muzeum odwiedził p. Eugeniusz Mróz – ostatni żyjący przyjaciel Karola Wojtyły ze szkolnej ławki. Od 1935 roku byli sąsiadami i wspólnie spędzali wolny czas, np. chodząc w góry z ojcem Lolka. Panu Mrozowi towarzyszyła nasza przewodniczka i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wadowicach – p. Maria Zadora, której rodzina również jest związana z wadowickim okresem życia przyszłego Papieża: spotkanie z p. Eugeniuszem odbyło się na podwórku kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie i skąd wchodziło się do introligatorni prowadzonej przez dziadka pani Marii – Adolfa Zadorę. Natomiast jej ojciec – Franciszek, jako gimnazjalista występował na scenie z Karolem Wojtyłą.

Pan Eugeniusz Mróz nie krył wzruszenia odwiedzając po raz kolejny dom, w którym mieszkał w czasach młodości i w którym zawiązała się jego przyjaźń z Janem Pawłem II.

Poniżej fotografie wykonane przez Sławomira Jaworskiego.