Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Eugeniusz Mróz w naszym Muzeum

Pod koniec czerwca nasze Muzeum odwiedził p. Eugeniusz Mróz – ostatni żyjący przyjaciel Karola Wojtyły ze szkolnej ławki. Od 1935 roku byli sąsiadami i wspólnie spędzali wolny czas, np. chodząc w góry z ojcem Lolka. Panu Mrozowi towarzyszyła nasza przewodniczka i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wadowicach – p. Maria Zadora, której rodzina również jest związana z wadowickim okresem życia przyszłego Papieża: spotkanie z p. Eugeniuszem odbyło się na podwórku kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie i skąd wchodziło się do introligatorni prowadzonej przez dziadka pani Marii – Adolfa Zadorę. Natomiast jej ojciec – Franciszek, jako gimnazjalista występował na scenie z Karolem Wojtyłą.

Pan Eugeniusz Mróz nie krył wzruszenia odwiedzając po raz kolejny dom, w którym mieszkał w czasach młodości i w którym zawiązała się jego przyjaźń z Janem Pawłem II.

Poniżej fotografie wykonane przez Sławomira Jaworskiego.