Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Eugeniusz Mróz w naszym Muzeum

Pod koniec czerwca nasze Muzeum odwiedził p. Eugeniusz Mróz – ostatni żyjący przyjaciel Karola Wojtyły ze szkolnej ławki. Od 1935 roku byli sąsiadami i wspólnie spędzali wolny czas, np. chodząc w góry z ojcem Lolka. Panu Mrozowi towarzyszyła nasza przewodniczka i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wadowicach – p. Maria Zadora, której rodzina również jest związana z wadowickim okresem życia przyszłego Papieża: spotkanie z p. Eugeniuszem odbyło się na podwórku kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie i skąd wchodziło się do introligatorni prowadzonej przez dziadka pani Marii – Adolfa Zadorę. Natomiast jej ojciec – Franciszek, jako gimnazjalista występował na scenie z Karolem Wojtyłą.

Pan Eugeniusz Mróz nie krył wzruszenia odwiedzając po raz kolejny dom, w którym mieszkał w czasach młodości i w którym zawiązała się jego przyjaźń z Janem Pawłem II.

Poniżej fotografie wykonane przez Sławomira Jaworskiego.