Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Wystawa „Jan Paweł II. Człowiek i Kultura” we Lwowie

W sobotę 25 czerwca, z okazji 15. rocznicy wizyty Jana Pawła II na Ukrainie, w bazylice metropolitalnej we Lwowie została otwarta wystawa Jan Paweł II. Człowiek i Kultura, przygotowana przez nasze Muzeum. Arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki, który przewodniczył uroczystościom, powiedział w czasie otwarcia:
Dzięki życzliwości Muzeum Jana Pawła II w jego rodzinnym mieście Wadowicach i ks. dyrektora Jacka Pietruszki, Jan Paweł II wędruje po Ukrainie. Przybywa tutaj do nas z Iwano-Frankiwska (Stanisławowa) ze swoim przesłaniem. Możemy zobaczyć jego zdjęcia, a przede wszystkim zagłębić się w treść jego myśli, które przekazywał podczas swojego pontyfikatu. Cieszę się, że nasi wierni, pielgrzymi, turyści, którzy przybywają tak bardzo licznie do Lwowa, będą mogli przejść przez tę nawę, by się zadumać, zatrzymać się na chwilę, zobaczyć i przemyśleć to wszystko co przekazywał nam Wielki papież. Papież, który ma także wielkie znamię, tak wiele uczynił dla Ukrainy. *

W otwarciu wystawy uczestniczył Dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka. Obecni byli także Prezes TKPZL Emil Legowicz i Konsul Honorowy Austrii we Lwowie Jarosław Nakonecznyj.

* za Kurier Galicyjski