Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Finał XII Konkursu Papieskiego

14 maja odbył się finał XII Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio w kilku rejonach naszego kraju. W tym roku nasze Muzeum zostało zaproszone do współpracy przy organizacji tego największego w Polsce konkursu na temat życia i nauczania św. Jana Pawła II. W tegorocznej edycji, która odbywała się pod hasłem „Moje Westerplatte”, wzięło udział ponad 5 tys. młodych ludzi z Polski i Stanów Zjednoczonych. Ubiegając się o cenne nagrody, jakimi są indeksy na kilka wyższych uczelni, rozwiązywali internetowy quiz oraz test on-line, pisali eseje na jeden z zaproponowanych przez organizatorów tematów oraz bronili swych pisemnych prac przed konkursowym jury. Autorem wszystkich pytań i tematów prac pisemnych oraz członkiem wysokiego jury w rejonie krakowskim był Michał Jakubczyk, wicedyrektor naszego Muzeum.

W sobotę miał miejsce ostatni – czwarty etap konkursu, do którego zostali dopuszczeni autorzy najlepiej ocenionych esejów. W indywidualnej rozmowie z konkursowym jury z zapałem bronili tez zawartych w swych pracach pisemnych. Laureatką pierwszej nagrody w rejonie krakowskim została Karolina Szabat uczennica I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.

Galę wręczenia nagród laureatom konkursu w rejonie krakowskim w Domu Biskupów Krakowskich zaszczycił swą obecnością kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski oraz bp Tadeusz Pieronek. Na gali obecni też byli rodzice laureatów konkursu.