Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Otwarcie nowej ekspozycji Muzeum

Pod honorowym patronatem Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza, 13 maja 2016, w 35. rocznicę zamachu na Jana Pawła II, została uroczyście otwarta nowa wystawa Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – CIERPIENIE MA SENS – prezentująca po raz pierwszy pokój Jana Pawła II z Polikliniki Gemelli. Wstęgę przeciął dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka, dr Francesco Bucarelli oraz prof. Gabriel Turowski.
Otwarciu wystawy towarzyszyła konferencja na temat zamachu i eksponatów z nim związanych, które można oglądać w Muzeum. Zaproszeni goście wysłuchali pasjonujących wystąpień  dr Francesco Bucarellego – watykanisty, prof. Gabriela Turowskiego – lekarza, który 19 maja 1981 znalazł się w sześcioosobowym zespole specjalistów z całego świata mającym pomóc w pooperacyjnym leczeniu Ojca Świętego Jana Pawła II po zamachu oraz dr Andrzeja Grajewskiego – historyka, redaktora tygodnika Gość Niedzielny.

Wśród oryginalnych przedmiotów pozyskanych z Polikliniki Gemelli znajdują się:
łóżko, materac, bielizna pościelowa z logo Polikliniki, szafka nocna i komplet krzeseł oraz szklana szafka na leki.
Ekspozycję przygotowali Barbara i Jarosław Kłaput – projektanci całego Muzeum.
Wystawa mieści się w sali Domu Katolickiego przy Placu Jana Pawła II 1. Jest to ta sama sala, w której kilkunastoletni Karol Wojtyła stawiał pierwsze kroki na scenie. Dziś na tej scenie wystąpili prelegenci, a zgromadzeni goście zasiedli na tych samych krzesłach, które zajmowała widownia oglądająca spektakle z Karolem Wojtyłą w roli głównej.

Zwiedzający będą mogli po raz pierwszy zobaczyć nową wystawę w ramach Nocy Muzeów – 14 maja (19.00 – 23.00).

Od 16 maja br. wystawa CIERPIENIE MA SENS będzie otwarta dla zwiedzających w godzinach pracy Muzeum.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem:

TVP3_Krakow_podstlogo_PAP_s
KRAKOW-106_1_miasto_n

 

Gosc_nowe_logodeon