Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Wspomnienia z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII

Dwa lata temu, 27 kwietnia 2014 w Niedzielę Miłosierdzia, Jan Paweł II został ogłoszony świętym Kościoła. Razem z Papieżem Polakiem został kanonizowany Jan XXIII. We mszy św. na Placu Św. Piotra uczestniczyło 800 tysięcy osób z całego świata, w tym 61 delegacji państwowych z 54 krajów.

Wspominając to wspaniałe wydarzenie, warto powtórzyć słowa papieża Franciszka, które z tej okazji skierował do Polaków w specjalnym orędziu:

Wszyscy wiemy, że zanim wyruszył, by przemierzać drogi świata, Karol Wojtyła dorastał do służby Chrystusowi i Kościołowi w swojej ojczyźnie, w Polsce. Tutaj kształtowało się jego serce – serce, które najpierw przez udział w II Soborze Watykańskim, a nade wszystko po 16 października 1978 roku, rozszerzało się do wymiaru powszechnego, tak że znalazły w nim miejsce wszystkie narody, języki i kultury. Jan Paweł II stał się wszystkim dla wszystkich.
Dziękuję narodowi polskiemu i Kościołowi w Polsce za dar Jana Pawła II. Wszyscy zostaliśmy ubogaceni tym darem. Jan Paweł II nadal nas inspiruje. Natchnieniem są dla nas jego słowa, pisma, jego gesty, jego styl posługi. Inspiruje nas jego cierpienie przeżywane z heroiczną nadzieją. Inspiruje nas jego całkowite powierzenie się Chrystusowi, Odkupicielowi człowieka i Matce Bożej.

Wśród licznie przybyłych na kanonizację pielgrzymów z Polski, obecny był  Zastępca Dyrektora naszego Muzeum – p. Michał Jakubczyk, którego zdjęcia prezentujemy poniżej.

Ulice Rzymu dzień przed kanonizacją:

 

Rzym, 27 kwietnia 2014:

 

Dziękczynienie po kanonizacji, 28 kwietnia 2014: