Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

2. rocznica otwarcia nowego Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

9 kwietnia br. mijają dwa lata od uroczystego otwarcia nowego muzeum w rodzinnym domu Papieża z Wadowic. Jest to dla nas okazja do wielkiej radości i wdzięczności.

Nowoczesna narracyjna wystawa, zaprojektowana przez Barbarę i Jarosława Kłaputów, zainteresowała i zachwyciła do tej pory pół miliona osób ze 134 krajów świata. Wśród nich znaleźli się kościelni dostojnicy, ludzie kultury i nauki, politycy oraz ci, którzy osobiście znali Jana Pawła II: jego szkolni koledzy, przyjaciele i współpracownicy.

Nasze Muzeum, w ramach swojej misji, angażuje się w wiele przedsięwzięć. Przygotowane przez nas wystawy czasowe można było oglądać w Rzymie, w Turynie, w Paryżu oraz w Krzemieńcu na Ukrainie i w Krakowie. Organizujemy też wydarzenia cykliczne, jak np. akcja Z Lolkiem do szkoły, która wspiera dzieci z ubogich rodzin, czy Choinka z Lolkiem, podczas której zaproszone dzieci i młodzież dekorują świąteczne drzewko w salonie Wojtyłów. W naszym Muzeum odbywają się też lekcje muzealne, które w oryginalny i przystępny sposób przybliżają dzieciom i młodzieży postać św. Jana Pawła II. Trochę starszym osóbom proponujemy poetyckie zwiedzanie, które pomagają nam prowadzić znani aktorzy. Zależy nam, by w Domu Rodzinnym Jana Pawła II w Wadowicach nie pokazywać kolejnego pomnika tego świętego Papieża, ale umożliwić zwiedzającym poznanie go jako człowieka z krwi i kości. Już wkrótce takiego Jana Pawła II będą mogli poznać w naszym Muzeum uczestnicy Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Muzeum to nie tylko wystawa, ale też działalność naukowa i archiwalna. Gromadzimy więc pamiątki związane z Papieżem Polakiem oraz publikacje dotyczące jego życia i dziedzictwa.

Działalność Muzeum została doceniona w różnych konkursach i plebiscytach. Nasze Muzeum znalazło się w gronie trzech finalistów Konkursu Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich w kategorii obiekt turystyczny. Otrzymaliśmy także wyróżnienie w plebiscycie na najlepszą inicjatywę lokalną realizowaną z funduszy europejskich, a znany blog podróżniczy Ruszaj w Drogę, przyznał nam tytułu Króla Małopolski Nieoczywistej.

Dziś, w 2. rocznicę działalności naszego Muzeum, pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy wspierali i wspierają nas na różnych polach. Dziękujemy tym, których do tej pory gościliśmy w Domu Rodzinnym św. Jana Pawła II, a tych, którzy dotąd nie przybyli, serdecznie zapraszamy.