Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

JE Kard. Stanisław Ryłko odznaczony rzez Prezydenta RP

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że JE Kardynał Stanisław Ryłko 9 listopada br. został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Kard. Stanisław Ryłko to Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich oraz Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II w Rzymie, a także wielki Przyjaciel naszego Muzeum i Przewodniczący Rady Muzeum minionej kadencji.

Prezydent Andrzej Duda przy okazji wizyty w Watykanie spotkał się z Polakami zatrudnionymi w Stolicy Apostolskiej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, zgromadzone osoby wysłuchały krótkiego wystąpienia, w którym Prezydent mówił m.in: Pięknie zabrzmiały tu słowa naszego hymnu – stoimy w polskiej placówce, która stoi na ziemi włoskiej. Stąd  przez lata płynęło do Polski wiele dobra – niech to dobro płynie nadal. Proszę o dalszą służbę, proszę o dalszą wyrozumiałość wobec naszych rodaków, którzy mają różne potrzeby i oczekiwania. Tak jak wszyscy państwo – nie tylko księża, ale i inni zgromadzeni – te potrzeby realizowaliście. Tak proszę, by każdy na swój sposób służył nadal. Dziękuję.

Prezydent uroczyście wręczył odznaczenia jedenastu osobom.

Kardynałowi Stanisławowi serdecznie gratulujemy i również dziękujemy za ofiarną służbę Kościołowi i Polsce.

 

Na zdjęciu od lewej: ks. dr Jacek Pietruszka, kard. Stanisław Ryłko, ks. dr Dariusz Raś.

Zdjęcie zrobiono pod koniec sierpnia 2014 roku w czasie wręczania dzieciom tornistrów z wyposażeniem szkolnym w ramach akcji Z Lolkiem do szkoły, którą organizowało nasze Muzeum.