Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Nasze Muzeum na uroczystościach w Rzymie

W niedzielę 25 października 2015 roku w ramach obchodów 37. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową oraz 34. powołania Fundacji Jego imienia, odbył się koncert zorganizowany przez nasze Muzeum w rzymskim kościele Santo Spirito. Głównym punktem programu było poetyckie misterium słowa – dialog artystów z Prorokiem pt.: MYŚLEĆ SERCEM. PAPIESKIE INSPIRACJE w wykonaniu znakomitego aktora, Dariusza Jakubowskiego, pomysłodawcy i reżysera tego poetyckiego widowiska. Aktorowi towarzyszyła Katarzyna Thomas (sopran), a na fortepianie grał Piotr Szafraniec. Program rozpoczął się po mszy św. celebrowanej dla Polaków przez kard. Stanisława Ryłko, Przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich, Przewodniczącego Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II, a także i wielkiego Przyjaciela naszego Muzeum i Przewodniczącego Rady Muzeum minionej kadencji. We wprowadzeniu do programu Michał Jakubczyk, zastępca dyrektora Muzeum, przypomniał m.in. wydarzenia z 25 października 1978 r., kiedy to Jan Paweł II spotkał się z wiernymi na swej pierwszej środowej katechezie poświęcając ją pierwszej z cnót kardynalnych – roztropności, czerpiąc temat z notatek swego poprzednika, Jana Pawła I.

Występ artystów prezentujących poezję i muzykę spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy i widzów zgromadzonych w kościele, w których pracują siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia i którego ważnymi elementami są dwie piękne kaplice – Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II. Końcowe owacje na stojąco wymogły na artystach kolejne bisy. Od bardzo dawna w Rzymie nie słyszano tak głębokich treści prezentowanych w artystycznych interpretacjach poezji i muzyki, sięgających samych podstaw naszej tożsamości kulturowej – polskiej, europejskiej i chrześcijańskiej.

Uroczystości dla środowiska rzymskiej Polonii zorganizowała Fundacja Jana Pawła II z Rzymu, która w tym roku zaprosiła do współpracy nasze Muzeum oraz Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie, która w sobotę 24 października w kościele Santa Maria in Vallicella, zwanym Kościołem Nowym, dała piękny koncert muzyki barokowej.
Patronat honorowy nad obchodami objął Piotr Nowina-Konopka, Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej.