Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Zmarła Joanna Bojarska-Syrek

Z poczuciem ogromnej straty zawiadamiamy, że 23 września br., o godz. 15.30 zmarła Pani Dyrektor Joanna Bojarska – Syrek, członek Rady Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach w latach 2011 – 2015, dyrektor Muzeum Historycznego m. st. Warszawy w latach 2004 – 2012. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 29 września br. o godz. 14.40 na Starych Powązkach w Warszawie.

Joanna Bojarska – Syrek (ur. 24 listopada 1950, zm. 23 września 2015) – absolwentka historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, pedagog i muzealnik. Przez wiele lat pracowała na Wydziale Aktorskim PWS Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi oraz w Muzeum Sztuki w Łodzi. Współorganizowała Muzeum Gorzelnictwa w Łańcucie. Była wicedyrektorem ds. merytorycznych oraz starszym kustoszem Muzeum Zamku w Łańcucie, pełniła też funkcję kierownika Działu Edukacyjno-Dydaktycznego w Ośrodku Ochrony Zabytkowego Krajobrazu w Warszawie, a następnie w latach 2003–2004 została członkiem Zespołu Pełnomocnika Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy ds. budowy Muzeum Powstania Warszawskiego. Brała też udział w tworzeniu Muzeum Uniwersyteckiego KUL Jana Pawła II.

Od połowy 2011 r. zasiadała w Radzie Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przyczyniając się do powstania nowej ekspozycji stałej otwartej w ubiegłym roku.

Za zasługi dla historii i sztuki odebrała liczne odznaczenia:
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski,
Złoty Krzyż Zasługi,
Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”,
Złoty Medal za Ochronę Miejsc Pamięci,
Złota Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Zabytków”,
Krzyż Komandorski Zakonu Maltańskiego.

Pani Joanno, niech św. Jan Paweł II będzie dla Pani przewodnikiem po Domu Ojca.

Dyrekcja i Pracownicy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II