Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Dialog dwóch kultur.

Wystawa czasowa na Ukrainie

7 września br. w Krzemieńcu na Ukrainie, apb Mieczysław Mokrzycki i Dyrektor naszego Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka uroczyście otwarli przygotowaną przez Muzeum ekspozycję czasową Jan Paweł II – Człowiek i Kultura. Temat wystawy idealnie wpisał się w trwający w Krzemieńcu od 4 do 9 września br. Dialog dwóch kultur – coroczne spotkanie ludzi kultury i nauki z Polski i Ukrainy. Tegoroczny, dziesiąty już Dialog, skupiał się wokół twórczości dwóch wielkich Polaków: Juliusza Słowackiego i Jana Pawła II. Sesjom naukowym towarzyszyły wydarzenia kulturalno – artystyczne. W części wykładów poświęconych Janowi Pawłowi II w Pałacu Arcybiskupów Lwowskich we Lwowie, dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka wygłosił prelekcję Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – dawniej i dziś. Nasze Muzeum ufundowało również tablicę pamiątkową poświęconą pamięci Jana Pawła II. Jej uroczystego odsłonięcia
i poświęcenia w kościele parafialnym w Krzemieńcu dokonał metropolita lwowski, osobisty sekretarz Jana Pawła II, abp Mieczysław Mokrzycki.

Wystawa Jan Paweł II – Człowiek i Kultura powstała w 2013 roku w ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II oraz do inauguracji działalności przebudowanego Domu Rodzinnego Ojca Świętego w Wadowicach. Premiera ekspozycji odbyła się 16 grudnia 2013 w paryskiej siedzibie UNESCO. Wystawa, którą ilustrują archiwalne fotografie, doskonale odzwierciedla różne aspekty zaangażowania Jana Pawła II na rzecz kultury i edukacji.

Wystawę Jan Paweł II – Człowiek i Kultura można oglądać w kościele pw. św. Stanisława w Krzemieńcu do końca września br.