Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Dialog dwóch kultur.

Wystawa czasowa na Ukrainie

7 września br. w Krzemieńcu na Ukrainie, apb Mieczysław Mokrzycki i Dyrektor naszego Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka uroczyście otwarli przygotowaną przez Muzeum ekspozycję czasową Jan Paweł II – Człowiek i Kultura. Temat wystawy idealnie wpisał się w trwający w Krzemieńcu od 4 do 9 września br. Dialog dwóch kultur – coroczne spotkanie ludzi kultury i nauki z Polski i Ukrainy. Tegoroczny, dziesiąty już Dialog, skupiał się wokół twórczości dwóch wielkich Polaków: Juliusza Słowackiego i Jana Pawła II. Sesjom naukowym towarzyszyły wydarzenia kulturalno – artystyczne. W części wykładów poświęconych Janowi Pawłowi II w Pałacu Arcybiskupów Lwowskich we Lwowie, dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka wygłosił prelekcję Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – dawniej i dziś. Nasze Muzeum ufundowało również tablicę pamiątkową poświęconą pamięci Jana Pawła II. Jej uroczystego odsłonięcia
i poświęcenia w kościele parafialnym w Krzemieńcu dokonał metropolita lwowski, osobisty sekretarz Jana Pawła II, abp Mieczysław Mokrzycki.

Wystawa Jan Paweł II – Człowiek i Kultura powstała w 2013 roku w ramach przygotowań do kanonizacji Jana Pawła II oraz do inauguracji działalności przebudowanego Domu Rodzinnego Ojca Świętego w Wadowicach. Premiera ekspozycji odbyła się 16 grudnia 2013 w paryskiej siedzibie UNESCO. Wystawa, którą ilustrują archiwalne fotografie, doskonale odzwierciedla różne aspekty zaangażowania Jana Pawła II na rzecz kultury i edukacji.

Wystawę Jan Paweł II – Człowiek i Kultura można oglądać w kościele pw. św. Stanisława w Krzemieńcu do końca września br.