Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Ziemia z Libanu dla Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II

W sobotę 22 sierpnia 2015 Muzeum odwiedziła grupa 68 pielgrzymów z Parafii Św. Krzyża w Bzommar w Libanie. W ich kościele znajduje się kaplica Św. Jana Pawła II, która stała się miejscem pielgrzymek chrześcijan z wielu miejsc Bliskiego Wschodu. Przechowywane są w niej relikwie Świętego – krew, alba i płaszcz czerwony. Grupie towarzyszyło sześciu księży, w tym jeden z objętej wojną Syrii oraz dwie siostry zakonne.

Siostra Liliana Seredyn – Franciszkanka Misjonarka Maryi, która przebywa na misjach na Bliskim Wschodzie (obecnie w Libanie), oraz ksiądz proboszcz Milad El Skayem – Misjonarz Libańskich Maronitów, przekazali uroczyście dla Muzeum ziemię z Libanu, w szkatułce z drewna cedrowego oraz sadzonkę cedru libańskiego jako symbol przyjaźni i pokoju. Cedr libański, występujący także w godle tego kraju, jest cennym gatunkiem z którego tereny obecnego Libanu słynęły już w czasach biblijnych, a samo drzewo wymienione jest w Biblii kilkadziesiąt razy. Ziemia ofiarowana dla Muzeum pochodzi z 2 miejsc: z ogrodu Nuncjatury Apostolskiej w  Harisie, którą Papież nawiedził w czasie swojej 77 podróży apostolskiej do Libanu w dniach 10 – 11 maja 1997 r. oraz z miejsca gdzie znajdował się wtedy pokój Jana Pawła II.

W pielgrzymce brały udział także Jacqueline i Rita Bassil – siostry, które zostały uzdrowione z choroby nowotworowej. Do Wadowic przyjechały, by w szczególny sposób podziękować św. Janowi Pawłowi II za wysłuchanie ich próśb o zdrowie.