Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Koncert z okazji 95 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

W rocznicę 95. urodzin św. Jana Pawła II w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach odbył się koncert zatytułowany „Dom na skale” w wykonaniu Agnieszki Chrzanowskiej śpiewającej własne kompozycje do słów Michała Zabłockiego, Włodzimierza Dulemby, Krzysztofa Sikory, Kamila Śmiałkowskiego i Karola Wojtyły. Artystce towarzyszyli: aktor Michał Chorosiński, który czytał teksty prozą – autorstwa włoskiego watykanisty Franco Bucarellego oraz Jana Pawła II oraz zespół muzyczny w składzie: Wojciech Pieczka – fortepian, akordeon; Jarosław Meus – gitara akustyczna, Szymon Frankowski – kontrabas, Dominik Klimczak – perkusja, oraz gościnnie Przemysław Sokół, lider zespołu Sokół Orkestar – trąbka, flugelhorn.

Tytuł koncertu pochodzi od utworu napisanego przez Michała Zabłockiego z muzyką Agnieszki Chrzanowskiej. Poprzez skałę – opokę, nasuwa powiązanie z Piotrem naszych czasów. W muzyczno – słownej opowieści o młodości i latach dojrzałych Jana Pawła II, podkreślona została rola domu rodzinnego Wojtyły oraz wartości, jakie z niego wyniósł, a źródło duchowości Karola Wojtyły umiejscowione jest właśnie w ziemi wadowickiej.

W koncercie znalazł się m.in. utwór: „Panie nasz”, który Agnieszka Chrzanowska wykonała pod słynnym oknem przy Franciszkańskiej, w czasie ostatniej pielgrzymki Papieża do Polski w sierpniu 2002 r. Inne utwory tworzące niezwykłą atmosferę koncertu, to m.in.: „Ulica Rajska”, „Natchnienie”, „Niebo ciągle nade mną”, jak też „Ktoś się długo pochylał nade mną” z tekstem Karola Wojtyły, pochodzącym z jego poematu „Pieśń o Bogu ukrytym”. Usłyszeliśmy też utwory instrumentalne Ennio Morricone i Astora Piazzoli.

Podczas koncertu usłyszeliśmy też fragmenty książek: „Dar i Tajemnica” Jana Pawła II oraz „Św. Jan Paweł II. Papież wysłuchanych modlitw” Franco Bucarellego, który zasłynął z tego, że zaraz na początku pontyfikatu przeprowadził pierwszy telewizyjny wywiad z Janem Pawłem II. Wyraźnie wzruszony dziennikarz opowiedział o tym zebranym w poniedziałkowe popołudnie w wadowickim kościele. To dzięki staraniom Franco Bucalerrego wśród eksponatów wadowickiego Muzeum znajduje się pistolet, użyty w 1981 r. podczas zamachu na życie Jana Pawła II.

Koncert DOM NA SKALE, którego światowa premiera odbyła się kilka miesięcy temu na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie, został objęty Honorowym Patronatem przez Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolitę Krakowskiego, przez Ambasadora RP przy Stolicy Apostolskiej Piotra Nowina – Konopkę oraz przez Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Koncert prowadzony przez Olimpię Górską zorganizowało Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach przy udziale Fundacji Altera Roma. Patronat medialny: Telewizja Kraków i Radio Katowice.