Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Angelo Gugel odwiedził Dom Rodzinny Jana Pawła II

Autor zdjęć filmowych i organizator górskich wypraw Jana Pawła II odwiedził Jego Dom Rodzinny.

Przed premierą filmu „Apartament”, 15 maja, Angelo Gugel kamerdyner Jana Pawła II, Egildo Biocca oficer watykańskiej żandarmerii i Arturo Mari papieski fotograf, odwiedzili Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Wszyscy trzej pracowali przy Janie Pawle II przez cały Jego pontyfikat. Do Krakowa przyjechali na premierę filmu „Apartament”, który powstał z wykorzystaniem zdjęć kręconych przez kilkanaście lat przez papieskiego kamerdynera. Kilka minut tych samych zdjęć filmowych można oglądać na wystawie w naszym Muzeum w strefie poświęconej miłości Jana Pawła II do gór.

Zwiedzając Dom Rodzinny Jana Pawła II ze wzruszeniem wspominali własne przeżycia związane z ważnymi momentami pontyfikatu Umiłowanego Papieża. Angelo Gugel, przypomniał sobie, że Papież tuż przed wygłoszeniem przemówienia inauguracyjnego 22 października

1978 r. poprosił go o ewentualną korektę akcentu w języku włoskim, w którym miał przemawiać. „Papież mówił doskonale. Nie było co korygować” – dodał A. Gugel, który jak dotąd nigdy nie udzielał wywiadów ani nie wypowiadał się na żadne tematy związane z Janem Pawłem II. W jego funkcję wpisana była absolutna dyskrecja. Jednak to on – za pozwoleniem papieskiego sekretarza, ks. Dziwisza i samego Jana Pawła II – przez ponad 15 lat filmował amatorską kamerą przebieg prywatnych wakacji i wypraw Jana Pawła II we włoskie Alpy. Z tych filmów powstał wyświetlany obecnie w kinach wyjątkowy film „Apartament” opowiadający o tych wyprawach. (mj)