Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Angelo Gugel odwiedził Dom Rodzinny Jana Pawła II

Autor zdjęć filmowych i organizator górskich wypraw Jana Pawła II odwiedził Jego Dom Rodzinny.

Przed premierą filmu „Apartament”, 15 maja, Angelo Gugel kamerdyner Jana Pawła II, Egildo Biocca oficer watykańskiej żandarmerii i Arturo Mari papieski fotograf, odwiedzili Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Wszyscy trzej pracowali przy Janie Pawle II przez cały Jego pontyfikat. Do Krakowa przyjechali na premierę filmu „Apartament”, który powstał z wykorzystaniem zdjęć kręconych przez kilkanaście lat przez papieskiego kamerdynera. Kilka minut tych samych zdjęć filmowych można oglądać na wystawie w naszym Muzeum w strefie poświęconej miłości Jana Pawła II do gór.

Zwiedzając Dom Rodzinny Jana Pawła II ze wzruszeniem wspominali własne przeżycia związane z ważnymi momentami pontyfikatu Umiłowanego Papieża. Angelo Gugel, przypomniał sobie, że Papież tuż przed wygłoszeniem przemówienia inauguracyjnego 22 października

1978 r. poprosił go o ewentualną korektę akcentu w języku włoskim, w którym miał przemawiać. „Papież mówił doskonale. Nie było co korygować” – dodał A. Gugel, który jak dotąd nigdy nie udzielał wywiadów ani nie wypowiadał się na żadne tematy związane z Janem Pawłem II. W jego funkcję wpisana była absolutna dyskrecja. Jednak to on – za pozwoleniem papieskiego sekretarza, ks. Dziwisza i samego Jana Pawła II – przez ponad 15 lat filmował amatorską kamerą przebieg prywatnych wakacji i wypraw Jana Pawła II we włoskie Alpy. Z tych filmów powstał wyświetlany obecnie w kinach wyjątkowy film „Apartament” opowiadający o tych wyprawach. (mj)