Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Pierwsza rocznica otwarcia nowej ekspozycji

Nowa wystawa w Domu Rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II działa już okrągły rok. Z tej okazji pracownicy i współpracownicy oraz Przyjaciele naszego Muzeum spotkali się 11 kwietnia na mszy świętej dziękczynnej za dwanaście miesięcy trudnej, ale ciekawej i radosnej pracy. Mszy koncelebrowanej w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach przewodniczył ks. inf. Dariusz Raś, dyrektor Muzeum, przy udziale ks. Jacka Pietruszki, zastępcy dyrektora oraz ks. Stefana Trojana wikariusza parafii, w której Karol Wojtyła mieszkał przez pierwszych osiemnaście lat swego życia. Liturgię Słowa przygotowali pracownicy i współpracownicy Muzeum. Wokół ołtarza zgromadzili się też projektanci i wykonawcy prac budowlanych oraz ekspozycyjnych, a także władze samorządowe miasta i powiatu.

Rocznicowe obchody uświetnił program słowno-muzyczny pt. „Myśleć sercem” przygotowany według pomysłu i w wykonaniu Dariusza Jakubowskiego (recytacje), Katarzyny Thomas (sopran) i Piotra Szafrańca (fortepian). Wieczór zorganizowany w gościnnym Wadowickim Centrum Kultury (budynek dawnego Sokoła) rozpoczął się od okolicznościowych przemówień ks. dyr. Dariusza Rasia oraz pani Ewa Całus, zastępczyni burmistrza Wadowic.

Obecnie trudno znaleźć miejsca, gdzie da się usłyszeć tak znakomitą interpretację wielkiej poezji najwybitniejszych poetów i kompozytorów europejskich oraz polskich: od Sofoklesa, Krasińskiego, Wyspiańskiego i Johna Donne przez Goethego, Mickiewicza i Słowackiego do Lechonia, Herberta i Kaczmarskiego; od Bacha i Haydna przez Prokofiewa i Schuberta, do Chopina, Szymanowskiego i Śmigasiewicza.

Dariusz Jakubowski, znakomity aktor filmowy, kinowy i teatralny, dzięki niezwykłym zdolnościom interpretatorskim i wybitnemu kunsztowi aktorskiemu z optymalną ekspresją wydobywa z tekstów ważne treści i przekonuje o ich aktualności; podobnie rzecz się ma z fragmentami cytowanych tekstów Jana Pawła II i Ewangelii św. Łukasza. Kto tego nie słyszał, niech żałuje, a przede wszystkim niech skorzysta z kolejnego zaproszenia na spektakl „Myśleć sercem”.

Entuzjastyczne przyjęcie programu skłania Muzeum i Dariusza Jakubowskiego do zapewnienia, że kolejna taka okazja trafi się niedługo po tegorocznych letnich wakacjach. Nauczyciele języka polskiego i literatury powinni skorzystać z tej niezwykłej okazji i śledząc muzealną stronę internetową, na czas rezerwować bilety. Kolejny spektakl połączony będzie ze spotkaniem i rozmową z aktorem.