Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej w Wadowicach

3 czerwca 2014 (wtorek) Dom Rodzinny Jana Pawła II gościł najbliższego współpracownika papieża Franciszka – Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina, zwanego „premierem Watykanu”. Gość przebywa w Polsce od soboty, przybył tu w geście dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II.

Kardynał Parolin – w towarzystwie metropolity krakowskiego, kard. Stanisława Dziwisza, kard. Kazimierza Nycza oraz nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore – odwiedził rodzinne strony Świętego. Wizytę rozpoczął od modlitwy w Bazylice Ofiarowania NMP, nawiedzając kaplicę NMP, wpisał też kilka osobistych słów do księgi pamiątkowej w kaplicy z chrzcielnicą.

W budynku Muzeum na kardynałów czekali już dziennikarze, fotoreporterzy oraz s. Bogumiła – nazaretanka, która na co dzień jest jednym z przewodników muzeum. Kardynał był mile zaskoczony pierwszym wrażeniem, jakie zrobił na nim hall ekspozycji, oraz faktem, że siostra oprowadzała go po miejscach wystawy w jego ojczystym języku. Siostra wspominała po wizycie, że zapamięta go jako „przemiłego człowieka, pełnego pogody i wewnętrznego spokoju”.

Kardynał Parolin nie zdołał ukryć przejęcia w sali poświęconej zamachowi na życie Papieża, w czasie wspólnego przejścia po przeszklonej podłodze z ziemią z różnych stron świata oraz w podziemiach, poświęconych przejściu Jana Pawła II przez bramę śmierci.

Ostatnie momenty wizyty upłynęły na krótkim wywiadzie dla archiwum Muzeum, a potem na poczęstunku z tradycyjnych wadowickich kremówek oraz na rozmowie z Burmistrz Miasta. Pani Ewa Filipiak pytała o program pobytu Papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Kardynał Parolin nie wykluczył wizyty Franciszka w Wadowicach.

Małgorzata Gadomska (mng)