Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Pierwszy dzień zwiedzania nowej ekspozycji

Pierwszego dnia funkcjonowania nowej wystawy stałej odwiedziły ją 653 osoby. Wśród pierwszych zwiedzających znalazła się 22-osobowa polsko-włoska grupa młodzieży z Opoczna i Avezzano z prowincji Abruzzo (100 km na północ od Rzymu). Organizatorem wycieczki był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, które w ramach jednego z programów wymiany młodzieży współpracuje z Liceo Scientifico Vitruvio Pollione w Avezzano.

Młodzież została oprowadzona przez s. Bogumiłę, jedną z sióstr nazaretanek pracujących w Muzeum. Na pamiątkę wizyty w nowootwartym muzeum członkowie grupy otrzymali specjalny zestaw pamiątek.

Tego dnia wystawę zwiedził też pan Eugeniusz Mróz (lat 94), jedyny żyjący kolega klasowy Jana Pawła II z czasów gimnazjum i także przez pewien okres – mieszkaniec domu przy ul. Kościelnej 7. Pan Eugeniusz przyznał, że do tej pory był sceptycznie nastawiony do projektu przebudowy domu. Jednak po zapoznaniu się z wystawą zmienia zdanie na entuzjastyczne: TAK! Panu Eugeniuszowi podoba się idea ekspozycji, a także jej imponująca realizacja. Szczególny gość zwrócił uwagę także na nowe eksponaty pozyskane w ostatnim okresie -pamiątek po Karolu Wojtyle Janie Pawle II i jego najbliższej rodzinie. „Opinia pana Mroza jest dla nas bardzo ważna – powiedział Michał Jakubczyk – ponieważ wystawa mieści się poniekąd również w  jego domu rodzinnym.(MJ)

Zdjęcia: Pierwsza grupa w Muzeum: Liceo Scientifico Vitruvio Pollione w Avezzano.

Wizyta Eugeniusza Mroza, kolegi Karola Wojtyły.