Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Pierwszy dzień zwiedzania nowej ekspozycji

Pierwszego dnia funkcjonowania nowej wystawy stałej odwiedziły ją 653 osoby. Wśród pierwszych zwiedzających znalazła się 22-osobowa polsko-włoska grupa młodzieży z Opoczna i Avezzano z prowincji Abruzzo (100 km na północ od Rzymu). Organizatorem wycieczki był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Opocznie, które w ramach jednego z programów wymiany młodzieży współpracuje z Liceo Scientifico Vitruvio Pollione w Avezzano.

Młodzież została oprowadzona przez s. Bogumiłę, jedną z sióstr nazaretanek pracujących w Muzeum. Na pamiątkę wizyty w nowootwartym muzeum członkowie grupy otrzymali specjalny zestaw pamiątek.

Tego dnia wystawę zwiedził też pan Eugeniusz Mróz (lat 94), jedyny żyjący kolega klasowy Jana Pawła II z czasów gimnazjum i także przez pewien okres – mieszkaniec domu przy ul. Kościelnej 7. Pan Eugeniusz przyznał, że do tej pory był sceptycznie nastawiony do projektu przebudowy domu. Jednak po zapoznaniu się z wystawą zmienia zdanie na entuzjastyczne: TAK! Panu Eugeniuszowi podoba się idea ekspozycji, a także jej imponująca realizacja. Szczególny gość zwrócił uwagę także na nowe eksponaty pozyskane w ostatnim okresie -pamiątek po Karolu Wojtyle Janie Pawle II i jego najbliższej rodzinie. „Opinia pana Mroza jest dla nas bardzo ważna – powiedział Michał Jakubczyk – ponieważ wystawa mieści się poniekąd również w  jego domu rodzinnym.(MJ)

Zdjęcia: Pierwsza grupa w Muzeum: Liceo Scientifico Vitruvio Pollione w Avezzano.

Wizyta Eugeniusza Mroza, kolegi Karola Wojtyły.