Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

9 KWIETNIA 2014 r. – OTWARCIE NOWEGO MUZEUM

Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach będzie otwarty 9 kwietnia tego roku. Uroczystość otwarcia domu i nowej zorganizowanej w nim ekspozycji rozpocznie się o godz. 17.00. Poprzedzi ją msza św. odprawiona w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. W ramach uroczystości odbędzie się koncert – oratorium symfoniczne: „Szukam was” – na wadowickim rynku.

Indywidualne zaproszenia na tę uroczystość zostały skierowane m.in. do szerokiego grona Świadków pamiętających i współpracujących z Janem Pawłem II na różnych etapach Jego życia – od młodzieńczego okresu wadowickiego poprzez okres krakowski i na koniec watykański.

Tego dnia zaproszeni goście będą mogli do północy zwiedzać nową wystawę. Ostatnie wejście o 23.00. Nowe wejście główne do Muzeum znajduje się od rynku (Pl. Jana Pawła II 2).

W związku z koniecznością przeniesienia pamiątek po Janie Pawle II do nowego budynku muzeum wystawa zastępcza funkcjonująca dotąd w tzw. Domu Katolickim zostanie zamknięta 20 marca br.

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach w nowej formule zostało założone w 2010 r. przez cztery podmioty: Archidiecezję Krakowską, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządy Województwa Małopolskiego i Gminy Wadowice. Muzeum jako nowa instytucja kultury kontynuuje działalność muzeum założonego w 1984 r. przez Archidiecezję Krakowską. Nowe warunki działalności powstały dzięki przekazaniu przez Archidiecezję Krakowską budynku, w którym Karol Wojtyła mieszkał z rodziną przez pierwsze 18 lat swego życia, a także wszystkich zgromadzonych przez te lata pamiątek po Janie Pawle II. Budynek został wcześniej pozyskanym przez Fundację Ryszarda Krauzego i przekazany Archidiecezji w celu zorganizowania tu nowego muzeum.

Dzięki środkom unijnym, a także współzałożycieli muzeum w latach 2010 – 2013 budynek został dostosowany do projektu prezentacji nowej wystawy.

Obecnie cała przestrzeń – cztery kondygnacje wraz z niewielkim podwórzem – przeznaczone są na multimedialną wystawę narracyjną, autorstwa Barbary i Jarosława Kłaputów, poświęconą osobie Karola Wojtyły i Jana Pawła II – jego życiu i działalności.

Oratorium „Szukam Was” (muzyka Bartosz Tomaszek do słów Michała Zabłockiego) wykonają czterej soliści z towarzyszeniem zespołu i sześćdziesięcioosobowej orkiestry symfonicznej pod batutą Tomasza Chmiela. Na całość składa się 11 utworów muzycznych opartych na testamencie Jana Pawła II, pomiędzy którymi aktor odczytuje jego fragmenty.

Dyrekcja

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

plakat_na_strone_otwarcie